Nyhetsverdig/Linda Bergling til Oslokirken 22.-24. januar. Professor Meland holder seminar

Linda Bergling til Oslokirken 22.-24. januar. Professor Meland holder seminar

Oslokirken Media
12. August 2026
Fotomontasje: Oslokirken/InShot

Linda Bergling, som er verdensledende i tjenesten med å utruste Kristi kropp til tjeneste i helbredelse og gjenopprettelse, blir hovedtaler under Oslokirkens konferanse fredag 22.-søndag 24. januar 2027 i Oslo Vest. Konferansen får overskriften «Jesus helbreder og gjenoppretter», som samsvarer med navnet på hennes bibelskole i Kungsängen ved Stockholm i Sverige, der hun siden 1987 har trenet, utrustet og utdannet tusener av kristne.

- Vi gleder oss til dette, forteller Oslokirkens pastor Aina Torp, som var sammen med Linda i Tana på «Arctic North Conference»  i juli måned.

- Jan-Aage var vert for Linda Bergling så lenge tilbake som i 1989 og 1991, så nå fortsetter vi - 35 år senere, sier Aina gledesfylt.

- Det blir tettpakkede dager med mange sesjoner der helbredelse og gjenopprettelse skal få flyte fritt, forteller Aina som selv kommer til å lede mye av lovsangen sammen med et team.

Igår ble det avklart ar vi får en spesiell gjesteforeleser som holder et seminar på lørdag formiddag, nemlig professor i almenmedisin ved Universitetet i Bergen. Eivind Meland, som ekteparet Torp samarbeider tett med i saker som gjelder familierelasjoner og foreldrefremmedgjøring. Dr Meland vil holde seminaret utfra sin vitenskapelige og almenreligiøse tilnærming.

Jan-Aage forteller at Linda Bergling tjenestegjør utfra evangeliet om Jesus Kristus, og ikke utfra psykologi eller vitenskapelige metoder, mens Dr Meland vil gjenopprette respekten for det som er hellig i livet, og er kritisk til den moderne medisinen som gjennom sitt søkelys på teknikk og prøvetaking glemmer de relasjonelle aspektene. Han påpeker hvordan den sekulære vitenskapen har tapt på ensidig å fokusere på vitenskapens verdensbilde og overse de åndelige aspektene ved tilværelsen. Når vitenskap og teknologi er det eneste vi «tror på», har vi fått en mager religionserstatning.

- Melands seminar vil tilføre oss verdifulle perspektiver, fastslår Aina & Jan-Aage, som legger til at både Linda og Eivind er sunne medmennesker.

---

Alt Oslokirkens arbeid baserer seg på frivillige gaver. Vi mottar ikke offentlig støtte. Vil du gi en gave til vårt arbeid? Klikk her for å velge en betalingsmetode. For å vippse til Oslokirken fra Danmark, Finland og Sverige kan du opprette en konto, og dernest vippse til Oslokirkens vipps-konto. Les her.

Powered by Cornerstone